1. Večer Inšpiratívnych Podnikateľov, 18.5.2017

Pilotná akcia „VIP“ sa uskutočnila 18.mája 2017 vo Wellness Hotel Diplomat**** v Rajeckých Tepliciach a zúčastnilo sa jej takmer 40 podnikateľov z rôznych kútov Slovenska. Celú akciu moderovala šarmantná a skúsená Adriana Špronglová, redaktorka TV Markíza a zároveň moderátorka Fun Rádia.

Skvelá gastronómia počas celého večera

Na začiatku akcie sa podávali hosťom domáce miniburgre s prosciuttom, pralinky Foie gras s hruškovým chutnay a suschi tuniak s tobico kaviárom. Samotné menu bolo zostavené na báze fingerfood (pokrmy jedávané prstami, a to na jedno alebo dve sústa).

Hlavné jedlo bolo servírované samotnými šéfkuchármi a hostia si mohli pochutnať na takých dobrotách ako: Tuniak na limetkovom masle s píniami a cherry paradajkami, Hovädzí filet steak na zelenom korení, Teľacie líčka sous vide na červenom víne či Polenta s orieškovým maslom.

V znamení jazzovej hudby

Počas celého večera „VIP“ hrala skupina Jazzwing- žilinská hudobná formácia, ktorej repertoár obsahoval rôzne hudobné žánre, najmä však zamerané na jazz, swing, blues a soul.

Netradičná tombola

Uvedomujeme si, že nie každý je prezentačný typ, preto sme vymysleli predstavovanie jednotlivých podnikateľov netradične. Každý si mal priniesť so sebou nejaký darček, ktorý bude súvisieť s jeho podnikaním. Moderátorka každého, kto bol vylosovaný, predstavila a na vylosovanom podnikateľovi už len bolo, aby prezradil aký darček priniesol.

15 minút s podnikateľmi na tému…

Pri budovaní konceptu akcie sme si povedali, že chceme, aby sme hostí aj niečo „naučili“. Preto sme vymysleli blok s názvom „15 minút s podnikateľmi na tému…“, ktorú bude mať na starosti vždy Miro Kubiš zo Vzdelávacej akadémie Žilina. Na 1. „VIP“ akcii sa s hosťami bavil na tému: Ako odbúrať strach pri nadväzovaní nových kontaktov. Aká téma bude na budúce, zostáva zatiaľ prekvapením.

Live cooking show

Finále večera si zobral na paškál šéfkuchár hotela Vladko Lokšík, ktorý hosťom naservíroval hríbovú zmrzlinu s kaviárom a lesným ovocím. Celá zážitková kuchyňa bola obohatená molekulárnou gastronómiou, čo lahodilo nielen očiam ale aj chuťovým pohárikom.

Firmy, ktoré boli súčasťou 1. VIP akcie:

Zaujala Vás táto akcia?

Zaregistrujte sa kliknutím na TENTO ODKAZ a buďte súčasťou ďalšieho Večera Inšpiratívnych Podnikateľov.